ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ

ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ...

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ

ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ...

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΚΟΥΚΟΥΖΕΛΗΣ
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
ΩΡΑ
SOCIAL WIDGET
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ
Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 5 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 52, στις 22nd Οκτώβριος 2023, 2:59 pm
Πρόσφατα Θέματα
» ΔΥΝΑΜΙΣ Ήχος Β΄ Γεωργίου του Κρητός
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime27th Απρίλιος 2024, 9:16 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» Η ΑΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΣ Αθανασίου Καραμάνη ΑΘΗΝΑ 1971
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime27th Απρίλιος 2024, 9:09 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» ΔΟΞΟΛΟΓΙΕΣ Διάφορες - αργές Ι.ΧΙωαννίδη Ίμβρος 1945
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime16th Απρίλιος 2024, 12:39 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» Κύριε η εν πολλαίς αμαρτίαις...Ήχος Πλ δ΄ (αργό) Π. Λαμπαδαρίου
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime16th Απρίλιος 2024, 12:35 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» ΤΑ ΕΝΔΕΚΑ ΕΩΘΙΝΑ Νηλέως Καμαράδου
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime16th Απρίλιος 2024, 12:31 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» ΗΔΗ ΒΑΠΤΕΤΑΙ ΚΑΛΑΜΟΣ ... Ήχος Πλ δ΄ Ιακώβου Ναυπλιώτου
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime16th Απρίλιος 2024, 12:27 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» ΤΗΝ ΑΓΙΑ Μ.ΠΕΜΠΤΗ ΤΟ ΠΡΩΙ Δόξα των αίνων Ήχος Πλ α΄ Ν. ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime16th Απρίλιος 2024, 12:24 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» ΚΥΡΙΕ Η ΕΝ ΠΟΛΛΑΙΣ ΑΜΑΡΤΙΑΙΣ Θεοδοσίου Γεωργιάδη
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime16th Απρίλιος 2024, 12:21 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

» ΥΡΙΕ Η ΕΝ ΠΟΛΛΑΙΣ ΑΜΑΡΤΙΑΙΣ... Ήχος Πλ δ΄ Σωκρ. Παπαδόπουλου ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1919
Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime16th Απρίλιος 2024, 12:15 pm από ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ

Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 4715
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η panos94

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 3400 θέματα σε 3034 θέματα
ΤΥΠΙΚΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ
facebook
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΚΟΥΚΟΥΖΕΛΗΣ

Δημιουργία εμβλήματος
Λέξεις Κλειδιά
Όρθρος Λειτουργία Βυζαντινής Μεγάλη αγιου Δοξολογία εβδομαδα κοινωνικά Πανδέκτης πασχαλίδη καταβασιες ακολουθια Νικολαιδη λειτουργικα Μουσικής χερουβικα ΘΕΩΡΙΑ θεια πρωγακη Τσατσαρώνη πετρίδη ταξις ΒΙΒΛΙΑ αξιον μουσικος Θεωρητικό
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
ΧΑΡΤΗΣ-ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Προβολή ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ σε χάρτη μεγαλύτερου μεγέθους

 

 Παλαιά σημάδια ποιότητας

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kanonarhis




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ

Παλαιά σημάδια ποιότητας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παλαιά σημάδια ποιότητας   Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime7th Μάρτιος 2010, 2:49 pm

Τα παλαιά σημάδια ποιότητας όπως τσάκισμα, λύγισμα κ.α. τά έχω ακούσει και τα γνωρίζω μόνο σαν ονομασίες. Μπορεί κάποιος να μου συστήσει κάποια βιβλιογραφία ή να μου τα στήλει σε e- mail, για να μάθω πως γράφονται και πως εκτελούνται;
Ενδιαφέρομαι μόνο εγκυκλοπαιδικά, γιατί πολύς λόγος γίνεται, και όχι για να τα υιοθετήσω στην ψαλμωδία μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
admin
Admin
Admin
admin


Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Παλαιά σημάδια ποιότητας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ   Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime19th Μάρτιος 2010, 2:23 pm

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ
Παλαιά σημάδια ποιότητας 36710


ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ:


Παλαιά σημάδια ποιότητας Isiiii10


ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΒΙΒΛΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ. ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://koukouzelis.forumotion.net
gio4343




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2010

Παλαιά σημάδια ποιότητας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παλαιά σημάδια ποιότητας   Παλαιά σημάδια ποιότητας Icon_minitime15th Απρίλιος 2010, 12:55 am

Για περισσοτερες λεπτομερειες μπορειτε να ανατρεξετε στο βιβλιο του Κ. Ψαχου "Η παρασημαντικη της βυζαντινης μουσικης" απο τις εκδοσεις Διονυσος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παλαιά σημάδια ποιότητας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΙ ΨΑΛΤΙΚΗΣ :: ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗ ΤΗΣ ΨΑΛΤΙΚΗΣ-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις